Ponad 120 prac zgłoszonych z całego regionu, blisko 200 uczestników, rozmaita technika wykonania i materiał, z którego powstawały szopki, od tradycyjnego drewna poprzez papier, instalacje świetlno-dźwiękowe aż po np. makaron. Zakończył się konkurs na szopkę bożonarodzeniową organizowany przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej.
Uczestnikami tego konkursu byli nie tylko uczniowie z gminy Wieluń, ale i ze szkół z powiatu, a nawet spoza powiatu wieluńskiego. Pojawili się reprezentanci z takich miejscowości, jak Żytniów, Wola Wiązowa czy Bolesławiec, czyli z terenu historycznej Ziemi Wieluńskiej. Dzięki takiej formule konkursu, jaką zaproponowało Muzeum Ziemi Wieluńskiej, potrafiono zachęcić uczniów i nauczycieli do wzięcia w nim udziału. To bardzo dobrze, że takie wydarzenia są organizowane. Po pierwsze, podtrzymuje to naszą polskość, naszą tradycję. Po drugie, właśnie młodzi ludzie mogą z tą tradycja w sposób bezpośredni się zetknąć. Te prace są o różnych walorach artystycznych, bo tak jak każde dziecko ma inny talent, to widać tu pewne różnice w projekcji tychże prac. Ale ważne jest to, że te prace są, że są one tematyczne, oddają ducha i charakter świąt Bożego Narodzenia. Ponad 120 uczestników, jacy wzięli udział w tym konkursie, jest potwierdzeniem, że warto go organizować. Znajduje on zwolenników wśród naszych najmłodszych obywateli.
– podsumowywał konkurs Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.
Najlepsze prace zostały wykonane przez uczniów z Rudy, Bieńca, Mierzyc i z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Wyniki konkursu dostępne są na stronie internetowej MZW.
Komentarze