Poszukiwanie śladów zwierząt, odkrywanie do czego służył magiel, czy co łączy łazienkę z fotografią – o tych i innych ciekawostkach dowiedzieli się uczestnicy zajęć zrealizowanych w ramach projektu „Nocni tropiciele” Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku.
W ramach projektu „Nocni tropiciele” odbyły się już dwa spotkania: był to nocny spacer po ożarowskich lasach oraz nietypowy escape room. Na nocny spacer grupa nieustraszonych poszukiwaczy przygód wyruszyła tropem zwierząt, nasłuchując odgłosów lasu i odkrywając tajemnice naszego najbliższego otoczenia. W cudowny świat otaczającej nas przyrody zaprosił uczestników pan Paweł Antoniewicz, który z pasją opowiadał o napotykanych po drodze śladach. Nietypowy escape room został urządzony w Gminnej Izbie Tradycji i Pamięci w Mokrsku. Uczestnicy rozwiązywali zagadki z różnych dziedzin, zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, aby poznać kolejne wskazówki. Przy okazji poznali przedmioty, które wyszły już z codziennego użytku. O tym jak dawniej robiło się oranżadę, dlaczego zdjęcia wywoływano w łazience, do czego służył karbid i magiel opowiedział zaciekawionym słuchaczom gospodarz tego miejsca – pan Rajmund Kieler. Przed nami jeszcze jedno wydarzenie. W trakcie Nocy Detektywów z Krzysztofem Petkiem będziemy odkrywać okolice dworku w Mokrsku spowitego nocą – informuje koordynatorka projektu Paulina Przybyłek.
Projekt dofinansowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty Mokrsko 2024 ze środków Gminy Mokrsko oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 realizowanego przez Centrum OPUS.