Motoambulanse i funkcjonowanie motocyklowych zespołów ratownictwa medycznego to wiodący temat po raz pierwszy organizowanej przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Ratownictwa Medycznego. Wydarzenie adresowane jest do personelu medycznego ze szczególnym uwzględnieniem członków zespołów ratownictwa medycznego – lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek.Wykładowcami są praktycy – aspekty prawne omówią policjanci, którzy w swojej pracy wykorzystują także motocykle, tematy związane z medycyną ratunkową zgłębią doświadczeni klinicyści i członkowie zespołów ratownictwa medycznego. W programie znajdą się również pokazy i szkolenia na torze „ŁÓDŹ”.
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi dysponuje 2 motocyklowymi zespołami ratownictwa medycznego. Motoambulanse doskonale sprawdzają się przede wszystkim w dużej aglomeracji miejskiej. Ratownik na motocyklu pokonuje łódzkie korki znacznie szybciej niż tradycyjna karetka.
Dziękuję ratownikom przede wszystkim za pracę podczas pandemii, za zaangażowanie w ratowanie życia w niełatwych warunkach. Ratownictwo medyczne jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauk medycznych, a województwo łódzkie dba o wyposażanie pogotowia łódzkiego w sprzęt, np. nowe karetki czy sprzęt do automatycznego masażu serca – mówił podczas pierwszego dnia konferencji reprezentujący samorząd województwa łódzkiego wicemarszałek Piotr Adamczyk.
Fot. lodzkie.pl