Mieli mnóstwo pytań i zaskakiwali swoją spostrzegawczością – uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, bo o nich mowa, odwiedzili dziś Radio Ziemi Wieluńskiej. Dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza i realizatora oraz sami mogli przekonać się, że mówić do mikrofonu nie jest wcale łatwo.
Według mnie praca dziennikarze nie jest łatwa. Ja zostałam wytypowana do odpowiedzi i czuję się niepewnie przy mikrofonie – mówi Magdalena Gąsior, uczennica klasy IVb. – To jest ciężka praca, do której trzeba mieć wenę, żeby to robić.
Ja się bardzo stresuję, mówiąc do mikrofonu – dodaje Lena Szymańska. – Trzeba mieć dryg, aby to robić, i trzeba mieć wenę.
Mnie się wydaje, że to jest bardzo trudna praca i pochłania dużo czasu – mówi Dawid Nowakowski. – Trochę jest stres, jak się mówi do całego Wielunia i dalej.
Chcę, aby moja klasa i wszystkie dzieci z naszej szkoły wiedziały, jakie mamy fajne miejsca w Wieluniu. Bo jest nie tylko centrum, ale mamy takie instytucje jak radio, które wspaniale działa i współpracuje z nami. Przyszliśmy tutaj, aby dzieci dowiedziały się, jak wygląda zawód dziennikarza, obejrzały radio od środka. Dzisiaj mamy wielką przyjemność rozmawiać z osobami, którzy to radio tworzą od 29 lat, czyli od samego początku – podsumowuje wizytę w redakcji Aleksandra Mielczarek, wychowawczyni IVb z wieluńskiej „piątki”.
Przypomnijmy: Radio ZW działa od 16 sierpnia 1994 roku. Nadaje program na trzech częstotliwościach: Wieluń 88,6 MHz, Pajęczno 97,7 MHz oraz Wieruszów 97,2 MHz. Można nas słuchać również przez Internet, a posiadacze smartfonów z systemem android mogą pobrać aplikację, która ułatwia słuchanie ulubionych audycji w każdym miejscu.