Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie już po raz drugi z rzędu z wyróżnieniem w konkursie „Liderzy zarządzania” opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita i BFF Banking Group. Uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii placówka z kontraktem z NFZ od 10 do 68 mln zł. W sumie w trzech kategoriach oceniane było 317 szpitali publicznych w Polsce.
Ta wygrana to efekt wspólnej, ciężkiej i konsekwentnej pracy całego personelu SPZOZ Pajęczno. Dbamy o najlepszą jakość opieki i pozytywny wizerunek SPZOZ nie zamykając się w czterech ścianach. Nie zapominamy także o rozwoju SPZOZ w kierunkach, które wyznaczają nam potrzeby mieszkańców, stąd największa w historii szpitala inwestycja, czyli budowa nowego skrzydła oraz remont I piętra na potrzeby ZOL. Jednocześnie, posiadając ograniczone przychody, musimy odpowiednio zarządzać placówką tak, aby w tych niełatwych dla ochrony zdrowia czasach każdy z naszych obszarów działalności prezentował jak najwyższy poziom – mówi dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk, Dyrektor SPZOZ Pajęczno.
SPZOZ Pajęczno to szpital oraz trzy Ośrodki Zdrowia: w Pajęcznie, Nowej Brzeźnicy oraz Strzelcach Wielkich oferujące specjalistyczną i profesjonalną opiekę medyczną. Szpital Powiatowy składa się z wyremontowanego w 2021 r. Oddziału Chorób Wewnętrznych, Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz aktualnie modernizowanego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
Trwa także największa inwestycja w historii Szpitala – warta ponad 22 mln zł budowa nowego skrzydła. Znajdą się w nim m.in.: nowoczesna Sala Operacyjna, Oddział Chirurgii Jednego Dnia czy kompleksowa Izba Przyjęć. W trzech Ośrodkach Zdrowia mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z kompleksowych usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Poradni Specjalistycznych. Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Okulistyczna, Pulmonologiczna czy Kardiologiczna to tylko część z szerokiej oferty medycznej oferowanej w SPZOZ Pajęczno.
Szpital stale się rozwija – tylko w ciągu ostatnich 4 lat wykonano dziesiątki mniejszych oraz większych inwestycji, takich jak budowa nowego parkingu przed Szpitalem, zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, remont wielu gabinetów i Poradni Specjalistycznych oraz wiele innych usprawnień. Co ważne, SPZOZ Pajęczno jako pierwszy w kraju bierze udział w pilotażowym programie Ministerstwa Cyfryzacji szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników medycznych. W niedalekiej przyszłości szpital planuje także kompleksową modernizację wiodącego w regionie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. A to wszystko to z myślą o Pacjentach.
– informuje SPZOZ w Pajęcznie.
Dbamy nie tylko o drogi, ale i o inną infrastrukturę, o służbę zdrowia. Będzie dobudowane kolejne skrzydło, dojdzie nam 2,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Będzie powiększone zaplecze dla oddziału wewnętrznego, dla ZOL-u, dla izby przyjęć. Mam nadzieję, że tutaj poprawimy też warunki dla naszych pacjentów, żeby mieli dobre warunki do leczenia się – informował na naszej antenie starosta powiatu pajęczańskiego Zbigniew Gajęcki.
Zobacz również:
Umowa na rozbudowę szpitala w Pajęcznie podpisana