W maju rozpocznie się naprawa ronda na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i 18-stycznia w Wieluniu. Prace będą wykonane w ramach obowiązującej gwarancji – mówi nam Maciej Preś, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w ratuszu:
W związku z tym, że na obiekcie pojawiły się pewne usterki wykonawca w najbliższym czasie gwarancyjnie będzie usuwał te luźne elementy w sposób następujący : pierścień granitowy będzie zdemontowany i zostanie wylany beton. Prace potrwają około tygodnia. Teraz można zauważyć w okolicach tego skrzyżowania zasłonięte znaki. Ma to związek z tymczasową organizacją ruchu, która będzie wprowadzona na okres remontu. Wykonawca planuje remonty gwarancyjne przeprowadzić w maju. Przy okazji będą usunięte drobniejsze usterki mniej widoczne. Obiekt ma wieloletnią gwarancję i to zostanie usunięte w maju według zapewnień wykonawcy.
Jak zapewnia naczelnik Preś, usterki nie wpływają na bezpieczeństwo kierowców korzystających z ronda:
Nie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo. W związku z tym, że jest to obiekt objęty gwarancją. Chcemy i musimy z tego prawa gwarancyjnego skorzystać.
Przypomnijmy, rondo powstało w tym miejscu prawie 2 lata temu.