Na akcję honorowego krwiodawstwa zapraszają organizatorzy IX Turnieju Charytatywnego o Puchar Czerwonej Kropelki. Zarówno zmagania sportowe, jak i zbiórkę krwi zaplanowano na sobotę na wieluńskim orliku.
Chętni krwiodawcy mogą się zapisywać za pośrednictwem komunikatora Messenger (Klub HDK PCK Wieluń) lub telefonicznie – nr tel. 723 711 399.
Krew jest bardzo potrzebna. Jako akcja towarzysząca turniejowi myślę, że wpisze się w program tej imprezy. Zachęcam do udziału w akcji krwiodawstwa. W sobotę o 9.00 będzie podstawiony krwiobus. Jeżeli ktoś chciałby pierwszy raz honorowo oddać krew, to należy nadmienić, że trzeba się dobrze przygotować. Takie instrukcje znajdują się na facebookowym profilu Klubu HDK, udostępnione są też przeze mnie – mówił radny miejski Wojciech Psuja, główny organizator turnieju.
Na krwiodawców oczywiście czekają upominki.