Paulina Wyrębak mieszka w Chotowie, jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu i członkinią Zespołu Ludowego Włościanie. Do swoich sukcesów może już dopisać kolejną publikację, która właśnie została wydana. Podobnie jak do wcześniejszego zbioru fraszek, również i tym razem dodano sporą porcję folkloru i gwary.
Chciałabym poinformować, że wydałam kolejną książkę, napisaną językiem gwarowym, zatytułowaną „Gwarzom ptoki, szumiom drzewa”. Na 68 stronach udało się zamieścić około 50 wierszy, praca nad tą publikacją zajęła mi prawie cztery lata. Stwierdziłam, że fajnie byłoby wydać coś ukazującego moją pasję, moje inspiracje folklorem, pokazać to młodzieży. Cieszy mnie, że mogę podzielić się tym tomikiem z innymi, mam nadzieję, że książka będzie cieszyć się zainteresowaniem. Spotkania autorskie już są planowane. Bardzo duży odzew wywołał post na Facebooku. Jestem już zaproszona na Mazury, do Olsztynka, zaproponowano mi spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, mój wydawca planuje także spotkanie autorskie w Warszawie.
– mówiła Paulina Wyrębak.
Więcej na temat najnowszego tomiku Pauliny Wyrębak „Gwarzom ptoki, szumiom drzewa” na naszej antenie w programie „Ludowe pejzaże” w niedzielę 26 kwietnia, początek audycji o 13:30.
Jak pisze autorka:
„Książka zawiera 68 stron, opracowanych redakcyjnie, technicznie i graficznie przez Kazimierza Lindę, literata i animatora kultury, mieszkającego w Stalowej Woli. On też zaprojektował okładkę książki. Profesjonalnym słowem wstępnym i dodatkową, bardzo wnikliwą recencją, umieszczoną na okładce opatrzyły ją moje nauczycielki języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Panie: Dorota Eichstaedt Marzenna Aftyka-Piktus. Wewnątrz zamieszczone są fotografie autorstwa Pana Grzegorz Nowak i moje. Zdjęcia na okładkę użyczyło mi Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Poprawność etnograficzną gwary wieluńskiej pomogły mi zachować Panie Wanda Majtyka, Grażyna Hadryś, oraz bardzo ważna dla mnie pani etnografka oraz Panie – członkinie Zespołu folklorystycznego „Włościanie” w Chotowie. Druk książki wykonało Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Panu Kazimierz Linda bardzo dziękuję za współpracę”.
O wcześniejszej publikacji Pauliny pisaliśmy tutaj,