Ponad 40 pozycji inwestycyjnych, dużych i małych, założyła sobie na ten rok gmina Czarnożyły. Już zrobiono kanalizację w Gromadzicach, a obecnie podobne prace prowadzone są w Stawku. Teraz pora na wodociągi.
Chcemy inwestować w wodociągi. Wykonujemy obecnie projekty dwóch wodociągów: Parcela 1, Parcela 2. Chcemy wykonać zbiornik, tak zwany wyrównawczy, bo mamy jeden na Stacji Uzdatniania Wody, 450 m³ ma pojemności. Chcemy drugi taki zbiornik wybudować, dlatego że są wahnięcia, gdzie zużycie wody jest, głównie latem, jak jest susza, dużo wyższe. Bo normalnie 600 – 800 m³ zużycie, natomiast w takich ekstremalnych warunkach to i 1900 m³. Tak że taki zbiornik jest nam potrzebny – mówi wójt tej gminy, Andrzej Modrzejewski. – Również projektujemy trzecią studnię głębinową. Obecnie mamy dwie. W tym momencie, jeżeli chodzi o wodociągi i zabezpieczenie mieszkańców w wodę, to bardzo intensywnie działamy.
Oprócz tego budowane są dwie ważne drogi w gminie, a cztery kolejne projekty na inne drogi będą gotowe do końca października. Do większości tych inwestycji gmina Czarnożyły otrzymała dofinansowanie. Teraz czeka na dofinansowanie do budowy żłobka i przedszkola przy Szkole Podstawowej w Wydrzynie.
Mamy zalecenia i musimy pewne rzeczy zmienić, bo przedszkole jest na poddaszu, a tam nie ma zapasowego zejścia, to jest niebezpieczne, musimy się z tym uporać. Gdybyśmy uzyskali dofinansowanie, to wybudowalibyśmy przedszkole i żłobek jako budynek oddzielny. Mam nadzieję, że otrzymamy dofinansowanie i uda nam się to zadanie zrealizować – dodaje wójt Modrzejewski.
Więcej w rozmowie z naszym gościem tutaj.