211 osób ukończyło Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wieluniu. Niecałe dwa kilometry w lasku za stadionem najszybciej pokonał Szymon Modrzejewski z Wieluń Biega. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Klaudia Mońka z Falstartu Rudniki.
Przed startem uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce i zaśpiewali hymn Polski. Na trasie można było zobaczyć dzieci (nawet kilkutygodniowe), ale też seniorów w wieku powyżej 70 lat.
Warunki jak dla mnie naprawdę dobre. Trasa również fajnie przygotowana, dobrze oznaczona, dla mnie znana. To już któraś edycja. Pierwszy raz udało mi się wygrać. Mogę się cieszyć ze zwycięstwa. Damian, Kacper z tyłu naciskali, ale wytrzymałem. Nakręcali na trasie, było trochę kibiców, pięknie, pogoda, atmosfera, tym bardziej że historyczne wydarzenie, to coś pięknego – mówił zwycięzca biegu.
W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka na rzecz Maksia Mazurka, 9-latka z Działoszyna, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Zebrano 894 zł i 60 gr, a także 5 euro.
Biegacze mieli do pokonania 1963 m. Liczba nawiązuje do roku śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek.
Wyniki:
Open:
Kobiety:
1. Klaudia Mońka
2. Elżbieta Bryła
3. Ewa Kotala
Mężczyźni:
1. Szymon Modrzejewski
2. Damian Szczesny
3. Kamil Majchrowski
K0-11
1. Anna Merta
2. Milena Olejnik
3. Hanna Kujawa
K12-16
1. Małgorzata Kozik
2. Iga Samulska
3. Ewa Urbaniak
K17-40
1. Ewa Wyrembak
2. Gabriela Stępień
3. Patrycja Człowiek
K41-99
1. Marta Wolna
2. Magdalena Włodarczyk
3. Anita Świtała
M0-11
1. Tymoteusz Gniła
2. Ludwik Dębski
3. Sebastian Olejnik
M12-16
1. Kacper Owczarek
2. Albert Goclik
3. Krzysztof Kozik
M17-40
1. Karol Mańka
2. Wiktor Młotkiewicz
3. Sebastian Kozubek
M41-99
1. Grzegorz Szukalski
2. Robert Bednarek
3. Mariusz Gabrysiak
Komplet wyników znajduje się tutaj.